Ga naar de inhoud
  • 020-2807802
  • Ons team
  • Vacatures
  • Nieuws
  • Downloads
  • Inloggen
  • 020-2807802
  • Ons team
  • Vacatures
  • Nieuws
  • Downloads
  • Inloggen
  • Producten

    Rapportages

    Realtime inzicht in alle cijfers en statussen

    Projectmanagement

    Grip op lopende projecten en budgetten

    Facturatie

    Factureer tot 85% sneller

    Sales

    Jouw hele sales pipeline in één overzicht

    HRM

    Stel je medewerkers centraal

    Marketing

    Analytics & automation op één plek

    Koppelingen

    Koppel Effytool aan je meestgebruikte tools

    Alle tools

    Bekijk een overzicht van alle tools die Effytool biedt

  • Advies
  • Voor wie

    Woningmakelaardij

    Van leads naar deals

    Hypotheken en verzekeringen

    Van aanvraag tot afhandeling

    Mediabedrijven

    Van idee naar impact, zonder chaos

    Franchise- en ketenorganisaties

    Van hoofdkantoor tot vestiging: alles op één lijn

    Bedrijfsonroerend goed

    Effectief beheer van vastgoed

    Automotive

    Van lead tot mobiliteitsoplossing

    Zakelijke dienstverlening

    Van vertrouwen naar structuur

    Private equity

    Van portfoliobedrijf tot geconsolideerde rapportage

  • Klantcases
  • Tarieven
  • Contact

    Contact

    Voor vragen, opmerkingen of een kop koffie

    Veelgestelde vragen

    Vind direct jouw antwoord

    Over ons

    Maak kennis met Effytool

    Ons team

    Al onze knappe koppen op een rij

Plan een demo
  • 020-2807802
  • info@effytool.nl
  • Alles-in-één bedrijfssoftware
    • – Rapportages
    • – Projectmanagement
    • – Facturatie
    • – Sales
    • – HRM
    • – Marketing
    • – Koppelingen
    • – Alle tools
  • Advies
  • Voor wie
  • Klantcases
  • Tarieven
  • Over ons
  • Contact
  • Meer
    • – Nieuws
    • – Downloads
    • – Ons team
    • – Vacatures
    • – Login
  • Alles-in-één bedrijfssoftware
    • – Rapportages
    • – Projectmanagement
    • – Facturatie
    • – Sales
    • – HRM
    • – Marketing
    • – Koppelingen
    • – Alle tools
  • Advies
  • Voor wie
  • Klantcases
  • Tarieven
  • Over ons
  • Contact
  • Meer
    • – Nieuws
    • – Downloads
    • – Ons team
    • – Vacatures
    • – Login
Demo

Elke organisatie heeft er één: de persoon die alles weet

  • Renee van Putten
  • juli 1, 2026
collega's in gesprek

Er is er altijd één. Iemand die als eerste op kantoor is. Die weet waar alles staat. Die elke klant kent, elke afspraak, elke uitzondering op de regel. Als er iemand met een vraag binnenloopt, is dit het eerste aanspreekpunt. Dat is niet eens officieel zo afgesproken, maar in de loop der jaren gewoon zo gegroeid. 

Deze persoon is onmisbaar. En dat is precies het probleem.

Aan wie denk jij als je dit leest? Of ben je het toevallig zelf? 

Hoe dit ontstaat

Het begint onschuldig. Deze persoon is er altijd bij als er iets nieuws wordt ingericht. Lost het op als het misgaat. Weet hoe systemen met elkaar samenhangen, omdat diegene degene was die ze ooit heeft gekoppeld, of er omheen heeft gewerkt.

Ondertussen groeit het bedrijf. Er komen mensen bij, rollen worden opgesplitst, afdelingen ontstaan. Maar de afstemming groeit niet mee. De salesmedewerker weet niet wat operations heeft beloofd. De projectleider weet niet wat er al is gefactureerd. En degene die het overzicht heeft, wordt steeds vaker het doorgeefluik tussen mensen die eigenlijk gewoon toegang zouden moeten hebben tot dezelfde informatie.

Het probleem zit dus niet alleen in de systemen die niet met elkaar praten. Het zit ook in de mensen en rollen die langs elkaar heen werken, omdat er geen gedeelde plek is waar alles samenkomt.

Wat het je bedrijf kost

Kennisafhankelijkheid heeft een prijs, en die is hoger dan de meeste directies beseffen.

Tijd

Elke vraag die bij deze persoon terechtkomt omdat het nergens staat, kost gemiddeld 10 tot 20 minuten. Bij vijf vragen per dag is dat anderhalf. Dat is bijna een volledige werkdag per week. Iedere week.

Kwaliteit

Als kennis in één hoofd zit, verdwijnt ze ook als dat hoofd er niet is. Door ziekte, vakantie, of vertrek. Organisaties die afhankelijk zijn van één persoon lopen structureel risico op fouten en vertraging op het moment dat ze het minst kunnen gebruiken.

Groei

Een bedrijf dat niet kan opschalen zonder dat de kennis meeschaalt, heeft een rem ingebouwd. Nieuwe medewerkers kosten meer tijd om in te werken. Processen worden trager, niet sneller.

Dit ligt niet aan de persoon, het ligt aan de organisatie

Dit is geen kwestie van slechte communicatie of iemand die kennis hamsert en bij zichzelf wil houden. Het is een organisatieprobleem.

De meeste bedrijven met 20 tot 75 medewerkers groeien sneller dan hun processen. Systemen worden aangeschaft, maar niet goed ingericht. Informatie wordt opgeslagen, maar niet gedeeld. En omdat iemand het gat moet dichten, doet de meest betrokken persoon dat.

Het probleem zit niet in de persoon. Het zit in hoe kennis en processen zijn georganiseerd.

Zo los je het níét op

Meer systemen helpen niet. Gemiddeld werkt een middelgrote dienstverlenende organisatie al met drie tot zes verschillende tools: één voor de boekhouding, één voor de planning, één voor klantgegevens, en een combinatie van Excel, mail en WhatsApp voor de rest.

Het probleem is niet dat er te weinig systemen zijn. Het probleem is dat ze niet met elkaar praten, en dat de kennis die daartussen zit nog steeds bij mensen zit in plaats van in het systeem. En die mensen praten ook niet altijd met elkaar. 

Wat wél helpt

De organisaties die dit doorbreken, doen één ding anders: ze stoppen met werken naast het systeem en gaan werken mét het systeem.

Dat betekent: processen inrichten zodat kennis automatisch wordt vastgelegd. Niet als extra handeling, maar als onderdeel van het werk. Als een dossier wordt aangemaakt, staat de klantinfo er al in. Als een taak wordt afgerond, weet het systeem wat de volgende stap is. En niet alleen de taken worden vastgelegd, maar ook wie wat weet wen wie wat moet doen. Zo komt de informatie bij de juiste persoon terecht, zonder dat iemand iets door hoeft te sturen. 

Het resultaat is niet alleen minder vragen aan die ene persoon. Het is ook meer rust, meer overzicht, en een organisatie die blijft draaien ook als de spil er even niet is.

Waar begin je?

Begin niet met een groot implementatieproject. Begin met één vraag: welke kennis zit nu alleen in het hoofd van één persoon, en wat zou er gebeuren als diegene morgen wegviel?

Dat antwoord vertelt precies waar de urgentie het grootst is. En dat is de plek om te beginnen.

Kun je wel wat hulp gebruiken? 

Ik spreek elke week mensen die precies in deze situatie zitten. Die weten dat het anders moet, maar niet weten waar te beginnen. Of die het intern al geprobeerd hebben, maar het niet van de grond kregen.

Wat ik dan doe: Om te kijken hoe het bij jullie werkt, waar de kennis zit die eigenlijk ergens anders zou moeten zitten, en wat de eerste concrete stap is. Aan het einde heb je een helder beeld en weet je waar te beginnen.

Dat gesprek is gratis. Want goede software begint bij begrijpen hoe een bedrijf écht werkt.

Gerard de Gier

Gerard de Gier

Directeur

Deel dit bericht met je netwerk

Lees andere berichten

Pronex en Gerard

Eerst het proces, dan de software: hoe Pronex grip kreeg op 400 woningen per project

Pronex beheert energielabels voor honderden woningen tegelijk. Ze begonnen niet met software, maar met hun proces. Lees hoe dat werkte.

Lees verder
24-06-2026
Release juni

Release juni: slimmer werken op elk scherm

De release van juni staat live. Een stevige update deze keer: van een nieuwe auditlog tot verbeterde facturatie en betere mobiele weergave. Dit zijn de dingen die je echt gaat merken.

Lees verder
24-06-2026
Rating

Nieuw: Lead-Heat vertelt je direct welke leads je aandacht verdienen

Een lead is een lead. Tot je drie uur hebt gestoken in iemand die nooit serieus was. Met Lead-heat weet je van tevoren al wie de moeite waard is.

Lees verder
22-06-2026

Domeinen

  • Rapportages
  • Facturatie
  • Projectmanagement
  • Sales
  • HRM
  • Marketing

Alle producten

  • Nieuwste releases
  • Koppelingen
  • Alle producten en diensten

Advies

  • 1-1 sparsessie
  • Directiesessies
  • Demo inplannen
  • Downloads
  • Nieuwsbrief

Branches

  • Alle branches
  • Woningmakelaardij
  • B.O.G.
  • Hypotheken en verzekeringen
  • Automotive

Over Effytool

  • Over ons
  • Ons team
  • Vacatures
  • Nieuws
  • Contact
Volg Effytool
Facebook Linkedin Youtube

Contact

  • 020-2807802
  • info@effytool.nl
  • Klaprozenweg 75D1
    unit 5a (3e etage)
    1033 NN Amsterdam Noord
  • Kvk nr: 68190425
  • Btw nr: 857338298B01
effytool-logo
  • Algemene voorwaarden
  • Privacybeleid
  • Cookiebeleid
© Effytool 2026
Effytool
Beheer je voorkeuren

We gebruiken technologieën zoals cookies om jouw ervaring op onze website te optimaliseren. Met jouw toestemming kunnen we gegevens zoals surfgedrag en unieke ID’s verwerken, zodat we je nog beter van dienst kunnen zijn. Wil je geen toestemming geven of je toestemming later intrekken? Dan kan het zijn dat sommige functies niet helemaal naar wens werken.

Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is essentieel voor het legitieme doel om een specifieke dienst te leveren waar jij als gebruiker expliciet om hebt gevraagd, of om uitsluitend de transmissie van communicatie via een elektronisch communicatienetwerk mogelijk te maken.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang wordt uitsluitend gebruikt voor anonieme statistieken. Zonder juridische verplichtingen, vrijwillige medewerking van je internetprovider of aanvullende gegevens van derden, kan informatie die hiervoor wordt opgeslagen meestal niet worden gebruikt om je persoonlijk te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen te maken voor het tonen van gerichte advertenties, of om je op deze website of over meerdere websites te volgen voor vergelijkbare marketingdoeleinden.
  • Beheer opties
  • Beheer diensten
  • Beheer {vendor_count} leveranciers
  • Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
  • {title}
  • {title}
  • {title}